საერთო სამოქალაქო მოძრაობა „მრავალეროვანი საქართველო“(PMMG) აბანოთუბანში მეჩეთის გაძარცვის ფაქტს ეხმაურება
PMMG გმობს გუშინ ღამით ქალაქ თბილისში,აბანოთუბანში მდებარე ჯუმა მეჩეთის გაძარცვის ფაქტს და მიიჩნევს, რომ მომხდარი, გარდა კრიმინალური ქმედებისა, წარმოადგენს „სრულიად საქართველოს მუსლიმთა სამმართველო“-ს საქმიანობისათვის ხელისშეშლას. „მრავალეროვანი საქართველო“(PMMG) მოუწოდებს სამართალდამცავ ორგანოებს, დროულად გამოიძიონ აღნიშნული საქმე და უზრუნველყონ როგორც გამოძიების მიმდინარეობისა და შედეგების შესახებ საზოგადოების ინფორმირება, ასევე დამნაშავეების დროული დასჯა.
შეგახსენებთ, აბანოთუბანში მდებარე ჯუმა მეჩეთი გუშინ გვიან ღამით გაძარცვეს, როგორც მუფთი, იასენ ალიევი აცხადებს, მეჩეთიდან წაღებულია კომპიუტერი.

Public Movement “Multinational Georgia”(PMMG) responds to the fact of mosque’s robbery in Abanotubani, Tbilisi.
Public Movement “Multinational Georgia”(PMMG)  responds to the fact of mosque’s robbery in Abanotubani, Tbilisi.
PMMG denounces the fact of mosque’s robbery reported to happen last night in Tbilisi, Abanotubani. PMMG considers, that  despite its pure criminal nature the fact was an attempted to interrupt the activities  “Georgian Muslim Department”. PMMG calls on the Law Enforcement Agencies, to timely investigate this  case, insure the transparency of the investigation process as well as apply to due legal process.
This is to Remind, the mosque was robbed last late night in Abanotubani, Tbilisi.  As the Mufti, Iasen Alievi says, computer was stolen from the mosque.