„მრავალეროვანი საქართელო“ აქვეყნებს 2017 წლის 21 ოქტომბრის არჩევნებზე სამონიტორინგო პროგრამის შუალედურ ანგარიშს
მიმდინარე წლის 20 ოქტომბერს, საერთო სამოქალაქო მოძრაობა „მრავალეროვანმა საქართველომ“ გაავრცელა მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლობითი ორგანოს-საკრებულოსა და თვითმმართველი ქალაქის/თვითმმართველი თემის მერის 2017 წლის 21 ოქტომბრის არჩევნებზე სამონიტორინგო პროგრამა შუალედური ანგარიში.
ანგარიში მიმოიხილავს სამონიტორინგო პროგრმის მიზნობრივ საარჩვნო ოლქებში არსებულ ზოგად პოლიტიკურ და ელექტორალური ხასიათის ტენდენციებს, ისევე როგორც პოლიტიკური მიზნით ინსტიტუციონალური, აღსრულებითი, მარეგულირებელი და ფინანსური ადმინისტრაციული რესურსების გამოყენების პრაქტიკას.
პროგრამაში ასევე ასახულია სამცხე-ჯავახეთისა და ქვემო ქართლის რეგიონებში საარჩევნო და პოლიტიკურ პროცესებში ეთნიკური უმცირესობებისა და ქალთა ჩართულობის პრაქტიკისა და ტენდენციების მაჩვენებლები.

On 20 October, 2017, PMMG has issued the 21 October 2017 Elections of the Representative Body of Municipality - Sakrebulo and Mayor of Self-Governing City/Self-governing Community monitoring program interim report.
The report provides the information with the regard to electoral and political tendencies evolved in project targeted electoral districts as well as gives account to the practice of usage of institutional, enforcement, regulatory and financial administrative resources for political purposes.
In addition, the report contains information about the practice of political and electoral engagement of ethnic minorities and women in Samtskhe-Javakheti and Kvemo Kartli regions for 2017 electoral cycle.